Windows 10 Kuruluşunuzun Güvenlik İlkeleri Kimliği Doğrulanmamış Hatası Çözümü
Buradasınız: Anasayfa / Blog
21 Nisan 2021, Çarşamba
Windows 10 Kuruluşunuzun güvenlik ilkeleri kimliği doğrulanmamış hatası çözümü
Windows 10 güncellemeden sonra karşılaşılan nas cihazı yada ağ depolama birimlerine erişimde sıklıkla karşılaşılan bir kronik olan kuruluşunuzun güvenlik ilkeleri kimliği doğrulanmamış hatası çözümü.
Windows 10 Kuruluşunuzun güvenlik ilkeleri kimliği doğrulanmamış hatası çözümü

Windows 10 Fall Creators güncellemesinden sonra ortaya çıkan bir hatadır. Dosya paylaşılan bir bilgisayara erişmek istediğinizde ya da paylaşılan bir yazıcıya bağlanmak istediğinizde, çalıştır komutuna \\Bilgisayarın ipsi \ ismi yazıldığında ortaya çıkar. Hata tam olarak şu şekildedir;

“Kuruluşunuzun güvenlik ilkeleri, kimliği doğrulanmamış konuk erişimini engellediğinden bu paylaşılan klasöre erişemezsiniz. Bu ilkeler, bilgisayarınızı ağ üzerindeki güvenli olmayan veya kötü amaçlı cihazlardan korumanıza yardımcı olur.”

Windows 10 ‘ da yeni görülen bir sorundur. Çözümü için yerel grup ilke düzenleyicisinde ayar yapmanız gerekir. Bu ayarı nasıl yapacağınızı aşağıda ki gibidir.

 

 

 

Kimliği Doğrulanmamış Konuk Erişimi Hatası Çözümü ?

Windows arama çubuğuna gpedit.msc yazın yada win + r çalıştır kısayolunu kullanarak gpedit.msc yazarak grup düzenleyicisini açın.

Bilgisayar Yapılandırması – Yönetim Şablonları – Ağ – Lanman İş İstasyonu yolunu izleyerek “Güvenli olmayan konuk oturum açma işlemlerini  etkinleştirin” seçeneğine çift tıklayın.

Bu işlem sonucu yine aynı hatayı alabiliyor olabilirsiniz. Bunun sebebi ilgili ayarın hemen uygulanmak yerine belirli bir cache süresinden sonra aktif olmasıdır. Böyle bir durumda Çalıştır (Win+r) üzerinden regedit yazarak Kayıt Defteri Düzenleyicisine giriniz ve aşağıdaki ayarı 1 olarak değiştiriniz.

Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanmanWorkstation\Parameters

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın