Blog
Buradasınız: Anasayfa / Blog
Blog
Bizden son haberlere ve duyurulara ulaşmak için aşağıdaki listelere gözatabilirsiniz
Windows 10 internet Explorer yerine otomatik olarak Microsoft Edge açılması sorunu çözümü
Microsoft Edge yerine Internet Explorer kullanmak istiyorsanız ve Edge buna izin vermiyorsa yapacağınız şey aşağıdaki gibidir.
Windows 2019 EVAL to STANDARD geçiş çözümü
Bu açıklama alıntı bir yazıdır. Orjinal içerik linki yazının altında mevcuttur. Makalede yazılı yöntemler denenmiştir ve çalışmaktadır. Çözüm park platformuna tekrar teşekkürler.
Macbook Air Bilgisayarlarda SSD Nasıl Değiştirilir?
Macbook Air'de hafıza artırma, MacBook Air SSD Yükseltme, MacBook Air SSD Değişimi, MacBook Air SSD fiyat, MacBook Air SSD Harddisk... Böyle sorunsallardan muzdaripseniz fikir verebilecek bir içerik.
Çoklu uzak masaüstü oturumu Windows 10 Multi RDP
Aynı anda bir bilgisayar kullanmak isteyen kullanıcıların, birden çok uzak masaüstü oturumu gerçekleştirmek için bir Windows Server lisansına sahip olması gerekir. Ancak, bu ayarı diğer Windows işletim sistemlerinde ücretsiz olarak kullanmanın başka yolları da vardır. TermSrv.DLL dosyasında bazı küçük değişiklikler yapmamız gerekiyor.
Windows 10 Kuruluşunuzun güvenlik ilkeleri kimliği doğrulanmamış hatası çözümü
Windows 10 güncellemeden sonra karşılaşılan nas cihazı yada ağ depolama birimlerine erişimde sıklıkla karşılaşılan bir kronik olan kuruluşunuzun güvenlik ilkeleri kimliği doğrulanmamış hatası çözümü.
IT Uzmanları ve Orta Ölçekli İşletmeler İçin Ücretsiz Yazılımlar
Ücretisiz yazılımlar hem iş hayatında hem kişisel hayatta bilgisayarlarımızın olmazsa olmazları arasında yer alır. Giderek pahalı hale gelen yazılım lisansları bazı temel işlerde ücretsiz ve açık kaynaklı muadil yazılımları kullanmak şirket bütçelerinde de tasarruf sağlamaktadır.
Plesk Hosting Mailler Spam Kutusuna Düşmesin
Web sitenizden üyelik kaydı, hizmet bildirimi, teknik destek ve diğer işlemler için mail göndermek zorunda olabilirsiniz. İlk aşamada optimizasyon ve ayarlar yapılmadığında da mailleriniz spam, gereksize düşebilir.
Plesk Panel Özel Hata Sayfası Sunucu Genelinde Tek Ayar
Plesk panel kullanıcıları için özelleştirilebilir hata sayfaları yapımı detaylarını aktarıyoruz. Bu ayarlama sunucu genelidir ve her alan adı için ayrı ayrı yapmaya gerek duymayacaktır.
Plesk CentOS 7 mySQL MariaDB Güncelleme
Bu makalemizde CentOS 7 işletim sistemli Plesk Paneller de MySQL 5.5 sürümünün 5.6 / 5.7 sürümüne ve MariaDB 5.5 sürümünün 10.0 / 10.1 / 10.2 / 10.3 sürümüne yükseltilmesine yönelik sizlere bilgi aktarımı sağlayacağız.
Sunucularda dizinler arası geçişi kapatmak
unucularda özellikle sunucu içinde çok site barınıyorsa, hosting hizmeti sağlanıyorsa en büyük şikayetlerden birinin shell atılan bir hesaptan diğer hesaplara geçilmesidir.
Fortigate Firewall da aktif cihazları izleme ve yönetme
Fortigate Firewall cihazınız ağlarınızı izleyebilir ve bu ağlarda çalışan cihazlar hakkında bilgi toplayabilirler.
Google Lighthouse nedir?
Google Lighthouse, web geliştiricilerin sitelerindeki sayfaların kalitesini iyileştirmelerine yardımcı olmayı amaçlayan bir araçtır.
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın